Butelka Dr Brown'szachowuje niezbędne składniki odżywcze

Pytania

Pierwsze w swoim rodzaju badania uniwersyteckie nad poziomem składników odżywczych w pokarmie kobiet, podczas 20 minutowego karmienia, stwierdzają że karmienie w pełni wentylowaną butelką Dr Brown's przyczynia się do utrzymania poziomów ważnych składników odżywczych takich jak witaminy C i E.

Czy butelka Dr Brown's naprawdę działa?
Tak jest. Butelka Dr Brown's posiada opatentowany system odpowietrzający, jakiego nie posiada żadna inna butelka. Nasza butelka jest w pełni wentylowana, wewnątrz nie ma próżni. Nazywamy to przepływem pozytywnego ciśnienia, podobnym do karmienia piersią, co pozwala dziecku na jedzenie pokarmu swoim własnym tempem. Podczas karmienia dziecka, powietrze kierowane jest przez kanaliki nasadki systemu odpowietrzającego do wylotu systemu, omijając mleko wraca na tył butelki. Powietrze nigdy nie miesza się z mlekiem, dzięki czemu minimalizujemy utlenianie co pomaga zachować niezbędne składniki odżywcze takie jak witamina C, A i E. Podczas ostatnich badań ustalono, że butelki Dr Brown's przyczyniły się do utrzymania poziomów substancji odżywczych takich jak witaminy C i E.

Czy do butelek Dr Brown's należy używać tylko smoczków Dr Brown's?

Ponieważ butelka Dr Brown's jest w pełni wentylowana wymaga unikalnych smoczków. W innych butelkach występuje podciśnienie wewnątrz butelki, które ogranicza przepływ pokarmu. Z powodu próżni w innych butelkach, smoczki na butelkę mają zazwyczaj bardzo duże dziury. Korzystając z innego smoczka na butelce Dr Brown's, możemy doprowadzić do zbyt szybkiego karmienia dziecka, a tym samym do jego krztuszenia.

Czy mogę używać smoczków Dr Brown's na innych butelkach?

Smoczki Dr Brown's są najwyższej jakości. Są przeznaczone do butelek Dr Brown's i nie powinny być używane w innych butelkach. Smoczek Dr Brown's nie posiada systemu odpowietrzającego, takiego jak inne smoczki. W takim wypadku butelka nie będzie w ogóle wentylowana i mogą wystąpić problemy z karmieniem.

Co mam zrobić, jeśli zgubiłam część systemu odpowietrzającego?

Części zamienne są dostępne w sklepach. Jeśli masz trudności ze znalezieniem części zamiennych, proszę o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Czy mogę używać butelek Dr Brown's bez systemu odpowietrzającego?

System odpowietrzający jest istotną częścią butelki Dr Brown's. Jest on niezbędny do likwidacji próżni z wewnątrz butelki i zapewnia pozytywne ciśnienie.

Czy butelka z pokarmem może być podgrzewana w kuchence mikrofalowej?

Nie zalecamy podgrzewania pokarmu w kuchence mikrofalowej. Podczas podgrzewania mleko może się miejscami przypalać

Czy butelka Dr Brown's może być myta w zmywarce?

Tak, zalecane jest układanie butelki ze wszystkimi częściami na górnej półce.

Czy można sterylizować butelki Dr Brown's?

Tak, możesz umieścić je w sterylizatorze lub gotować w wodzie. W ofercie posiadamy sterylizator mikrofalowy, zaprojektowany specjalnie dla butelek Dr Brown's.

Czy butelka przecieka?

Ponieważ butelka Dr Brown's jest w pełni wentylowana, pozwala na wytworzenie pozytywnego ciśnienia podobnego do karmienia piersią. Jest bardzo istotne dla dziecka aby ssać pokarm z butelki bez próżni. Pod pewnymi warunkami pokarm może wyjść przez system odpowietrzający. Na przykład: jeśli pokarm jest zbyt mocno podgrzany, powietrze rozszerza się w butelce, wypychając tym samym pokarm na zewnątrz przez kanaliki systemu odpowietrzającego. Także w momencie wstrząśnięcia butelki dla wymieszania pokarmu, pokarm może wejść do kanalików systemu odpowietrzającego.

Jeśli pokarm dostanie się do systemy odpowietrzającego, może niekiedy wyciekać spod nakrętki.
To może zdarzyć się w trzech wypadkach:

  1. Jeżeli do butelki wlejemy gorący pokarm i zakręcimy szczelnie nakrętkę, może on wyciekać ponieważ gorące powietrze się rozszerza i wypycha pokarm na zewnątrz. Aby tego uniknąć, należy całkowicie zdjąć nakrętkę z butelki lub ją odkręcić dla wyrównania ciśnienia. Następnie dokręcić gdy temperatura w butelce będzie odpowiednia dla dziecka.
  2. Jeżeli karmisz dziecko mieszanką mleka w proszku z wodą, potrząsasz butelką z góry w dół, pokarm może wydostawać się przy nakrętce. Rozwiązaniem tego problemu jest mieszanie pokarmu łyżką lub mieszanie z prawa w lewo.
  3. Jeżeli podgrzewacie pokarm w butelce, para będzie się unosić i wypychać pokarm przez kanaliki systemu. Aby zapobiec temu, unikaj podgrzewania pokarmu do temperatury wyższej niż temperatura ciała.

Jaki jest skład butelek Dr Brown's?

Nasze butelki wykonane są z polipropylenu i nie zawierają bisfenolu-A (BPA FREE). Butelki szklane wykonane są ze szkła borokrzemowego. Wszystkie części systemu odpowietrzającego - nasadka, lejkowaty pojemnik, nakrętka, dysk zabezpieczający, nakrętka na czas podróży również nie zawierają bisfenolu-A (BPA FREE). Smoczki wykonane są z silikonu najwyższej jakości.

Gdzie są produkowane butelki Dr Brown's?

Większość naszych butelek Dr Brown's jest produkowanych i pakowanych w USA. Smoczki silikonowe są produkowane w Niemczech. Niektóre z naszych produktów jest wytwarzana w Chinach. Każdy produkt Dr Brown's jest wyraźnie oznaczony, gdzie został wyprodukowany. Dr Brown's szczególnie zwraca uwagę na jakość produktów, dlatego nasze produkty są badane i kontrolowane zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych.

System odpowietrzający jest wykonany z miękkiego i delikatnego materiału.  Zbyt częsta sterylizacja może zdeformować system lub spowodować, że utraci swoją jakość. Może to spowodować przeciekanie butelki. W takim przypadku należy wymienić system odpowietrzający. Komplety części zamiennych do butelek są dostępne w dobrych sklepach dziecięcych stacjonarnych lub internetowych. 

Jeśli podajesz dziecku gęste soki lub mleko zagęszczone kaszką, zalecamy stosowanie smoczka o jeden lub dwa poziomy wyżej, niż w przypadku karmienia mlekiem. Oprócz tego, w ofercie posiadamy smoczek „Poziom Y” (powyżej 9 miesiąca życia) specjalny do kaszek i gęstych soków, który zamiast zwykłego otworu posiada nacięcie w kształcie litery „Y”. Pamiętajmy również, aby mleko było tylko lekko zagęszczone kaszką. 

Bywa, że dziecko ulewa bardzo często, odmawia jedzenia i wydaje się, że nie przyrasta na masie ciała. Starsze dzieci skarżą się na bóle brzucha, trudności w połykaniu lub chrypkę. To mogą być objawy choroby refluksowej przełyku. Czasem wystarczą drobne zmiany w sposobie karmienia. Butelki Dr Brown’s posiadają wewnętrzny system odpowietrzający, który pozwala na karmienie bez wysiłku, bez występowania próżni oraz bez pęcherzyków powietrza. To pomaga zmniejszyć problemy związane z kolką, ulewaniem oraz gazami.

KOD FACEBOOK
KOD INSTA
KOD INSTA