do art_1

Wiedza, kiedy przejść do następnego poziomu smoczka, jest ważną - czasem mylącą - częścią komfortowego i szczęśliwego karmienia dla Ciebie i Twojego dziecka.

Podczas gdy większość producentów butelek oferuje różne poziomy smoczków, które są powiązane z przedziałem wiekowym (na przykład 3 miesiące +), każde niemowlę ma swój własny styl karmienia, co niekoniecznie odzwierciedla jego wiek.

Skąd będę wiedziała, kiedy przejść na inny poziom smoczka?
Nie ma „właściwego” czasu na zmianę poziomu smoczka. Niektóre dzieci są zadowolone z używania poziomu 1, podczas gdy inne dzieci mogą robić postępy wcześniej niż oczekiwano. Twoje dziecko da sygnały, jeśli przepływ nie będzie wystarczająco szybki i nadszedł czas, aby przejść na wyższy poziom.
Typowe oznaki to;
- dłuższe karmienie;
- dziecko staje się wybredne lub zirytowane;
- zasypia podczas karmienia.

U noworodków, zwłaszcza wcześniaków, szybkość przepływu smoczka może być większa niż dziecko jest w stanie tolerować. Jeśli twoje dziecko wykazuje którykolwiek z tych objawów podczas jedzenia, możesz spróbować niższego poziomu smoczka:
- twarde przełykanie;
- kaszel;
- zadławienie;
- mleko kapie z ust;
- odmawianie butelki.

Aby poradzić sobie ze wszystkimi etapami i stylami karmienia,
Dr Brown's oferuje serię smoczków do butelek o rosnącym natężeniu przepływu.

Smoczek Preemie, 0 miesięcy +

Przeznaczony dla wcześniaków i niemowląt, które preferują wolniejsze karmienie. Powolny przepływ jest świetny dla niemowląt karmionych piersią podczas przechodzenia między butelką a piersią.

Smoczek poziom 1, 0 miesięcy +

Smoczek poziom 1 jest dołączony do wszystkich butelek Dr Brown's i jest doskonałym punktem wyjścia dla wielu niemowląt. To idealny wybór dla Twojego dziecka, jeśli dobrze się odżywia i nie wykazuje żadnych problemów z karmieniem.

Smoczek poziom 2, 3 miesiące +

W miarę rozwoju dziecka i coraz dłuższego czasu karmienia ze smoczka poziom 1, wielu rodziców decyduje się na przejście do smoczka poziom 2. Rozważ poziom 2, jeśli Twoje dziecko przyjmuje wczesne pokarmy stałe lub jeśli pediatra zalecił zagęszczenie mleka.

Smoczek poziom 3, 6 miesięcy +

W miarę rozwoju dziecka i coraz dłuższego czasu karmienia ze smoczka poziom 2, wielu rodziców decyduje się przejść na smoczek poziom 3. Rozważ poziom 3, jeśli twoje dziecko już siedzi, je stałe pokarmy lub jeśli pediatra zalecił zagęszczenie mleka.

Smoczek poziom 4, 9 miesięcy +

W miarę rozwoju dziecka, które zajmuje coraz więcej czasu na karmienie ze smoczka poziom 3, wielu rodziców decyduje się przejść na smoczek poziom 4. Rozważ poziom 4 dla swojego dziecka, jeśli je stałe pokarmy, pije z kubka lub jeśli pediatra zalecił zagęszczenie mleka.

Smoczek poziom Y, 9 miesięcy +

Używaj smoczka poziom Y, do kaszek lub gęstych płynów lub jeśli pediatra zalecił zagęszczenie mleka dziecka.


Jesteśmy tutaj aby Ci pomóc!

W przypadku pytań dotyczących smoczków do butelek
Dr Brown's skontaktuj się z nami! Nasz zespół obsługi klienta chętnie pomoże Tobie w tej i każdej innej, ważnej sprawie.

Dr Brown's Polska

KOD FACEBOOK
KOD INSTA
KOD INSTA